Liikuntasalien vakiovuorot 2018-2019

 

TOLPPILAN LIIKUNTASALI   (13.8.2018 alk.)


Maanantai      

14.00–15.00     4H
15.00–16.30     Invalidit, Boccia
16.30–18.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Sera 6-7v.
18.00–19.30     Naisvoimistelijat, Kuntotrimmi

Tiistai                 

14.30–15.30     Aamu- ja iltapäivätoiminta
16.30–18.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Nano 12-14v.
18.00–19.30     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Dina 12-14v.
19.30–20.30     Kansalaisopisto,
Lavis

Keskiviikko      

14.00–15.00     Perusopetus, Palloilukerho 3-4lk
15.00–16.30     Invalidit, Boccia
16.30–18.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Sera 6-7v.
18.00–19.00     Kansalaisopisto, Kuntomix
19.00–19.45     Kansalaisopisto, Kehonhuolto 

Torstai              

14.00–15.00     Perusopetus, Palloilukerho EO-2lk
18.00–19.00     Kansalaisopisto,
Shindo

Perjantai          

12.00–13.00     4h 
14.30–15.30     Aamu- ja iltapäivätoiminta     

 

LIIKUNTAHALLI           (13.8.2018 alk.)                                                       

 

Maanantai   

14.00–15.00     Perusopetus, Palloilukerho 5-6lk 

15.00–16.00     Perusopetus, Sählykerho 7-9 lk
16.00–17.30     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Pico 10-12v. (½ salia, tytöt)
17.30–19.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Luna 8-10v (½ salia, tytöt)
17.30–19.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Coco 14-16v (½ salia, pojat)
19.00–20.30     Kangasahon kyläyhdistys

 

Tiistai  

 

14.00-15.00      4h

15.00-16.30      Kiva, jalkapallo -05-07

16.30–17.00     Naisvoimistelijat, Aikuinen-lapsi -liikunta

17.00–18.00     Naisvoimistelijat, Telinejumppa 1-6lk
18.00–19.30     Ukkosähly
19.30–21.00     Naisten sähly

 

 

Keskiviikko

14.00–15.00     Kiva, jalkapallo -09

15.00–16.00     Kiva, Jalkapallo -03
16.00–17.30     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu
16.00–17.30     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Luna 8-10v. (½ salia, tytöt)

16.00–17.30     Kiva, YU, keihäs (½ salia, pojat)
17.30–19.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Nano 12-14v (½ salia, tytöt)
17.30–19.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Coco 14-16v (½ salia, pojat)

19.00–20.30     Kangasahon kyläyhdistys

Torstai   

14.30–16.00     Kiva, Jalkapallo -05-07
16.00–17.30     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Pico 10-12v. (½ salia tytöt)

16.00–17.30     Kiva, YU, keihäs (½ salia, pojat)
17.30–19.00     Kisa-Veikot, joukkuevoimistelu Dina 12-14v. (½ salia, tytöt)
19.00–20.30     Mietala

 

Perjantai  

17.00–18.00     Naisvoimistelijat, Telinevoimistelu yli 12v.

19.00–21.00     Köllikkä, Lentopallo (½ salia pojat)
19.00–20.00     Kiva, jääkiekko (½ salia, tytöt)

 

Lauantai      

11.00–12.30     Kiva, Yleisurheilu

 

Sunnuntai  

14.45 -16.00      Kiva, Jalkapallo -09
16.30–18.00     Kiva, Yleisurheilu
18.00–20.00     Mietala

 

 

 

TANSSISALI, liikuntahalli                 (13.8.2018 alk.)             

 

Maanantai  

17.00-18.00      Kisa-Veikot, Tanssi 4-6lk
18.00-19.00      Kisa-Veikot, Tanssi 7-9lk
19.00-20.00      Kansalaisopisto, Kuntonyrkkeily

 

Tiistai     

17.30-19.30      Kiva, Jääkiekko
 

Keskiviikko

17.15–18.00     Kisa-Veikot, Pirpanat 4-6v. Ryhmä 1
18.00–18.45     Kisa-Veikot, Pirpanat 4-6v.  Ryhmä 2

 

Torstai       

18.00-19.00      Kansalaisopisto, Kuntonyrkkeily
19.00–20.00     Kansalaisopisto, Street-tanssi

 

AMPUMARATA          (13.8.2018 alk.)             

 

Maanantai ja torstai

Karmas

 

Keskiviikko

18.00-20.00       Karstulan tikkaseura